یاس سپیدوش

سوربیتول ، خواص و کاربردها

سوربیتول ، خواص و کاربردها

سوربیتول یک الکل پلی هیدریک می باشد و در طبیعت به طور گسترده ای توزیع شده است. غنی ترین منبع سوربیتول دانه های سماق کوهی (Rowan or maintain Ash berry) می باشد . اما فراورده طبیعی و دست نخورده آن از نظر تجارتی ارزشی ندارد .این ماده هم اکنون توسط احیاء شیمیایی گلوکز (دکستروز ) تهیه می شود . سوربیتول بر خلاف ساخارین  وسیکلاماتها ماده با ارزشی در ساخت شکلاتهای دیابتی و شیرینهای دیابتی می باشد مقدار شیرینی این ماده به حجم استفاده شده از آن بستگی دارد واز این حیث ؛ این ماده تقریباً مشابه گلوکز است .

ادامه مطلب


هدف استفاده رازک در آبجو

هدف استفاده رازک در آبجونام بوتانیک رازک Butany of hops رازک از خانواده کانابیاسه و با نام علمی Humulus Iupulus شناخته می شود. گیاه رازک در اقلیم خاص و آب و هوای ویژه قابل کشت می باشند. کاشت این گیاه در ماه فوریه انجام می شود و برداشت در ماه سپتامبر انجام می شود. ارتفاع این گیاه به 7 متر می رسد که گل آن جهت تهیه عصاره رازک مورد استفاده قرار می گیرد.

ادامه مطلب


یــخ چـــای

یــخ چـــای ابداع این محصول در سال 1904 به صورت کاملاً تصادفی در نمایشگاه سنت لوئیس سوئیس توسط شخصی به نام Richard Blechynden در زمانی که وی جهت معرفی چای سیاه هند و سیلان در تلاش بود اتفاق افتاد. در آن سال موج گرمایی که در سوئیس به وجود آمده بود باعث شد تا حاضرین و بازدیدکنندگان بیشتر به نوشیدنی های سرد و خنک ترغیب شوند و همین امر موجب سرخوردگی و ناامیدی ریچارد در معرفی چای سیاه شد.

ادامه مطلب


یاس سپیدوش